Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 107181

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Witamy na stronie o funduszach unijnych
Konkurs „Lekcja przyszłości” PDF Drukuj Email
Wpisał Jacek Bojanowski   
Środa, 23. Kwiecień 2014 08:50

Jaka będzie lekcja przyszłości? To zależy również od Ciebie!

Nauczyciele potrafią zmieniać oblicze edukacji. To Wy codziennie stajecie przed uczniami z zadaniem przekazania im wiedzy, pasji, ciekawości świata. Chcemy w tym pomagać.

Dlatego ogłaszamy konkurs na inspirujące pomysły, dzięki którym lekcje staną się ciekawsze. Opracuj z uczniami niepowtarzalny pomysł na „Lekcję Przyszłości”, zainspirujcie innych i wygrajcie cenne nagrody.

CO ZROBIĆ?
Zbierz zespół. Maksymalnie 5 uczniów i maksymalnie 2 nauczycieli.
Wybierzcie przedmiot i temat. Do wyboru macie 14 przedmiotów z listy objętej projektem „E-podręczniki do kształcenia ogólnego”.
Wymyślcie scenariusz ciekawej lekcji. Ogranicza Was tylko wyobraźnia.
Opiszcie, opowiedzcie, pokażcie swój pomysł. Formą prezentacji mogą być slajdy lub film. Docenimy kreatywność!
Pokażcie swoją klasę, szkołę, okolicę, miejscowość. Opowiedzcie coś o Was, dajcie się zapamiętać.
Wygrajcie wartościowe nagrody. Trzy najlepsze zespoły otrzymają nagrody o łącznej wartości 15 000 zł!

DLA KOGO?
W konkursie mogą wziąć udział zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Z każdej szkoły może wystartować wiele zespołów, ale każdy może zgłosić tylko jeden, najlepszy pomysł.

CZAS TRWANIA KONKURSU
Na przesłanie pracy konkursowej Twój zespół ma czas 6 czerwca 2014 r. do godz. 23:59. Konkurs rozstrzygniemy 16 czerwca 2014 r. Laureaci zostaną zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród w Warszawie.

CO PRZYGOTOWAĆ?
Zadanie Twojego zespołu polega na wymyśleniu autorskiego scenariusza lekcji poświęconej wybranemu zagadnieniu spośród 14 przedmiotów objętych projektem „E-podręczniki do kształcenia ogólnego”: matematyki, fizyki, informatyki, zajęć komputerowych, języka polskiego, chemii, biologii, geografii, edukacji wczesnoszkolnej, historii i społeczeństwa, historii, wiedzy o społeczeństwie, przyrody i edukacji dla bezpieczeństwa. Chodzi o scenariusz lekcji, która pomoże przybliżyć konkretny temat, zapamiętać go, zaciekawić nim uczniów i zainspirować do własnych poszukiwań. Ważne, by pomysł był możliwy do zrealizowania także w innych szkołach. Swój pomysł możecie przedstawić w formie prezentacji lub filmu. Plik opublikujcie w miejscu, z którego będziemy mogli go pobrać lub obejrzeć (np. Dropbox, Google Drive, You Tube itp.)

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Wystarczy wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy. Formularz wypełnia opiekun zespołu. W formularzu wklejacie też link umożliwiający pobranie lub obejrzenie pracy konkursowej.

NAGRODY
Zwycięzców wyłonimy osobno w każdej kategorii (szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne). Każdy z trzech zwycięskich zespołów otrzyma karty prezentowe o wartości 5000 zł do zrealizowania w sieci Empik.

REGULAMIN
Pełna treść regulaminu Konkursu.

Źródło: http://www.witrynawiejska.org.pl/strona.php?t=0&c=13689

 

 
Wsparcie dla młodych rolników - nabór wniosków od 15 maja PDF Drukuj Email
Wpisał Jacek Bojanowski   
Wtorek, 22. Kwiecień 2014 09:18

Około 7 800 młodych rolników z całego kraju będzie mogło uzyskać premie.

W związku z kończącym się okresem programowania dokonywane są przesunięcia środków w celu ich pełnego i efektywnego wykorzystania. Dzięki temu zwiększono budżet działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” o 189 mln euro. Podpisana 17 kwietnia br. przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego nowelizacja rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, pozwala Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na ogłoszenie naboru wniosków. Nabór ten rozpocznie się 15 maja 2014 roku.

Główne zmiany dotyczą przede wszystkim podwyższenia do 100 tys. zł. kwoty premii, wydłużenia do 15 miesięcy okresu od momentu rozpoczęcia działalności rolniczej do złożenia wniosku o premię, ustanowienia minimalnej liczby punktów warunkującej przyznanie pomocy oraz pogłębienia oceny założeń biznesplanu, w szczególności w zakresie wielkości ekonomicznej gospodarstwa.

Źródło: http://www.witrynawiejska.org.pl/strona.php?t=0&c=13686

 

 
Ogólnopolski program „Mały Mistrz” PDF Drukuj Email
Wpisał Jacek Bojanowski   
Piątek, 18. Kwiecień 2014 09:39
Na prośbę Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, Łódzki Kurator Oświaty informuje, że od 1 września 2014 roku, w klasach pierwszych szkół podstawowych, które wyrażą chęć uczestnictwa, będzie realizowany ogólnopolski program „Mały Mistrz”.

Od 2015 roku, program obejmie uczniów klas pierwszych i drugich, a od 2016 roku, klas pierwszych, drugich i trzecich.

Wprowadzany na obszarze całego kraju, projekt, który ma się przyczynić do zwiększenia zainteresowania kulturą fizyczną uczniów klas I – III, a także ich rodziców i opiekunów, otrzymał niezbędne wsparcie merytoryczne i finansowe Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz jednostek samorządu terytorialnego, prowadzących szkoły. Sfinansują one koszty działań niezbędnych przy wdrażaniu i prowadzeniu programu.
Pliki do pobrania:
Linki:

Źródło: http://www.kuratorium.lodz.pl/page/index.php?str=87&id=4463

 
Rozpoczynamy rekrutację na warsztaty plastyczne i fotograficzne podczas VI Pikniku Funduszy Europejskich! PDF Drukuj Email
Wpisał Jacek Bojanowski   
Piątek, 18. Kwiecień 2014 09:35


Podczas VI Pikniku Funduszy Europejskich, w dniu 1 maja 2014 r. wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych oraz Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi organizujemy warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży.

Warsztaty plastyczne odbędą się na Rynku Manufaktury, w obiekcie ms2, w sali edukacyjnej, z podziałem na następujące grupy:

dzieci w wieku 7-10 lat (warsztaty - „Moja Europa”), godz. 13:00 – 14:30;
dzieci w wieku 11-13 lat (warsztaty - „Euromen”), godz. 15:00-16:30;
młodzież w wieku 14-16 (warsztaty - „Jedność w różnorodności”,) godz. 17:00-18:30.

Narzędzia do przeprowadzenia zajęć plastycznych (farby, pędzelki, markery, itd.) zapewnia Akademia Sztuk Pięknych.

Warsztaty fotograficzne odbędą się na Rynku Manufaktury, w obiekcie ms2, w sali audiowizualnej,  z podziałem na następujące grupy: dzieci i młodzież w wieku 9-15 lat:

1 grupa w godz. 13:30 – 15:00;
2 grupa w  godz.15:30 -17:00.

Zapraszamy dzieciaki w dniu 1 maja 2014 r. na Rynek Manufaktury ze swoimi aparatami fotograficznymi, aby podczas Pikniku robiły zdjęcia uczestnikom i atrakcjom.

Na warsztatach fotograficznych będzie możliwość wywołania najciekawszych zdjęć.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na warsztaty plastyczne lub fotograficzne i przesłanie go na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 28 kwietnia 2014 r.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Pliki do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy na warsztaty fotograficzne (DOC ~ 966 KB)

Formularz zgłoszeniowy na warsztaty plastyczne (DOC ~ 966 KB)

Źródło: http://www.rpo.lodzkie.pl/wps/wcm/connect/rpo/rpo/strona_glowna/informacja_i_promocja/newsy_promocja/aktualnosci_promocja/warsztaty_podczas_pikniku_17042014

 
Zaproszenie do udziału w projekcie „Mały Kolberg” PDF Drukuj Email
Wpisał Jacek Bojanowski   
Piątek, 18. Kwiecień 2014 09:31

Projekt Mały Kolberg powstał z potrzeby umożliwienia małym dzieciom kontaktu z żywą tradycją w muzyce, śpiewie i tańcu.

W ramach projektu prowadzimy warsztaty dla animatorów w społecznościach lokalnych przygotowujące do prowadzenia zajęć z dziećmi z wykorzystaniem tradycyjnej muzyki, śpiewu i tańca. Chcemy przygotować grupę animatorów do tworzenia lokalnych projektów, które pozwolą dzieciom poznać tradycję i zwyczaje swojego otoczenia, zachwycić się nimi i znaleźć w nich inspirację dla własnych pomysłów i działań.

Warsztaty odbywają się w 7 regionach: Wielkopolsce, Łódzkiem, Beskidzie Żywieckim, na Warmii i Mazurach, Lubelszczyźnie, Mazowszu i w Warszawie.

Warsztaty muzyczne, organizowane przez Forum Muzyki Tradycyjnej prowadzą artyści znający lokalne tradycje i mający duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Będą im towarzyszyć szkolenia dotyczące rozwoju małych dzieci prowadzone przez ekspertki z Fundacji Komeńskiego.

Projekt realizowany jest wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z obchodami Roku Oskara Kolberga. Idea obchodów 200. Rocznicy Urodzin Oskara Kolberga podkreśla rolę tradycji jako nieodzownego elementu współczesności, wspiera upowszechnianie wiedzy o kulturze tradycyjnej oraz tworzy warunki sprzyjające ożywianiu aktywności kulturalnej zakorzenionej w lokalnej tradycji. Mamy nadzieję, że ten pilotażowy projekt przerodzi się w regularny coroczny program.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ZGŁOSZEŃ POPRZEZ FORMULARZ

do 30 kwietnia 2014 roku lub do wyczerpania miejsc- będziemy informować na bieżąco

W maju/czerwcu 2014 odbędą się jednodniowe warsztaty wprowadzające. Jesienią 2014 planujemy także jednodniowe warsztaty doskonalące. Pomiędzy warsztatami uczestnicy będą mogli skorzystać z konsultacji on-line oraz wizyt muzyka i eksperta w placówkach, gdzie prowadzone są zajęcia dla dzieci.

Po zakończeniu warsztatów uczestnicy - wykorzystując lokalne tradycje - będą prowadzić muzyczne zajęcia dla dzieci. Dokumentacja zajęć zostanie umieszczone w publikacji on-line „Mały Kolberg – Niezbędnik” zawierającej opisy dobrych praktyk oraz efekty pracy dzieci.

Projekt „Mały Kolberg” realizowany jest wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego oraz Forum Muzyki Tradycyjnej.

Informacje o projekcie publikowane są na stronie http://muzykatradycyjna.pl w zakładce Edukacja oraz na stronie Fundacji Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego pod adresem: http://www.frd.org.pl/programy/aktualne/malykolberg

Źródło: http://www.witrynawiejska.org.pl/strona.php?t=0&c=13676

 

 
„Zdrowo jedz, zdrowo żyj” - konkurs dla uczniów gimnazjów PDF Drukuj Email
Wpisał Jacek Bojanowski   
Środa, 16. Kwiecień 2014 05:21

Pliki do pobrania:

Źródło:http://www.kuratorium.lodz.pl/page/index.php?str=87&id=4455

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość